Η Σχολική Βιβλιοθήκη μας…έγινε πιο όμορφη!

Τη φετινή σχολική χρονιά βλέποντας το ενδιαφέρον των παιδιών για τον χώρο της σχολικής μας βιβλιοθήκης και προκειμένου να έρθουν κοντά στο βιβλίο και να το αγαπήσουν, αποφασίσαμε να τον βελτιώσουμε αισθητικά κάνοντάς τον περισσότερο ελκυστικό στα παιδιά, με ζωγραφική στους τοίχους και άνετα μαξιλάρια.

Με την πολύτιμη συνεργασία του Συλλόγου Γονέων του Νηπιαγωγείου μας έγινε ανάθεση στη ζωγράφο κ. Γεωργία Μπουλμπανά-Βάγγου να δημιουργήσει πίνακες ζωγραφικής που θα διακοσμήσουν τους τοίχους του χώρου.

Η εργασία ολοκληρώθηκε και θα θέλαμε να εκφράσουμε την χαρά μας και τις θερμές ευχαριστίες μας σε όσους εργάστηκαν γι’ αυτό.

20240321 131032 20240321 131146 20240321 131212

Ιδιαιτέρως να ευχαριστήσουμε τον κ. Κοσμίδη Γεώργιο,

πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων του Νηπιαγωγείου μας

που πρόσφερε τα χρήματα για την αμοιβή της ζωγράφου

αλλά και για τον προσωπικό χρόνο που διέθεσε

καθώς και για την συνεχή και άμεση ανταπόκρισή του στις ανάγκες του Νηπιαγωγείου μας.