Η Α.Σ.Π.Ι.Δ.Α μας, το συνεργατικό έργο των Θριάσιων Παιδίων με τους Αειφοράκηδες του Αειφόρου Νηπιαγωγείου Ταυρωνίτη διακρίθηκε στον 6ο πανελλήνιο διαγωνισμό ανοιχτών τεχνολογιών στην εκπαίδευση!
Χρήση τεχνητής νοημοσύνης, ρομποτικής για την προστασία του δάσους και της πόλης από πλημμύρα, φωτιά αλλά και παροχή πρώτων βοηθειών σε ανθρώπους και ζώα!
Εδώ το έργο μας!
Δείτε τα αποτελέσματα και τις αξιόλογες συμμετοχές εδώ.
Συγχαρητήρια σε μαθητές και εκπαιδευτικούς!
Και του χρόνου!