Εργαστήριο αξιολόγησης του μαθήματος της Νεοελληνικής Γλώσσας και Λογοτεχνίας στις Πανελλαδικές εξετάσεις

Την Παρασκευή 2 Μαρτίου 2024 στο 2ο Γενικό Λύκειο Ηγουμενίτσας πραγματοποιήθηκε επιτυχώς το πρώτο εργαστήριο αναφορικά με την αξιολόγηση του μαθήματος της Νεοελληνικής Γλώσσας και Λογοτεχνίας στις Πανελλαδικές εξετάσεις με τη μέγιστη συμμετοχή  εκπαιδευτικών ΠΕ02 από όλα τα Ημερήσια Λύκεια του νομού Θεσπρωτίας. Την υλοποίηση του εργαστηρίου ανέλαβε η Σύμβουλος Εκπαίδευσης Φιλολόγων κ. Ελένη Ρούμκου και οι ενδοσχολικοί συντονιστές φιλολογικών μαθημάτων: κ. Λαμπρινή Μπότσαρη του Προτύπου ΓΕΛ Ζωσιμαίας Σχολής Ιωαννίνων, κ. Παντελής Παπαγεωργίου του 2ου ΓΕΛ Ηγουμενίτσας και ο υποδιευθυντής του σχολείου μας κ. Ευάγγελος Παπαϊωάννου ως κεντρικός εισηγητής.

Pap4 Pap5 Pap6