Μάσκες προστασίας για όλη τη σχολική κοινότητα

Ολοκληρώθηκε η διανομή σε μαθητές/τριες και εκπαιδευτικούς, προστατευτικών μασκών κατά της διασποράς του ιού, που παραλάβαμε από τον Δήμο Παλλήνης υπό την ευθύνη της Αντιδημάρχου Παιδείας, κας Βάσως Μελισσά. Κάθε μαθητής /τρια παρέλαβε από δύο (2) προστατευτικές  μάσκες.

Επιπλέον, σε συνεργασία με τη διεύθυνση του σχολείου μας και με ευθύνη του προέδρου της Σχολικής Επιτροπής, κου Γιώργου Μουρτζιάπη καθ’ όλη τη περίοδο που τα σχολεία παρέμεναν κλειστά, προχωρήσαμε σε απολυμάνεις και καθαρισμούς καθώς και σε εργασίες συντήρησης, ελαιοχρωματισμούς και άλλες επισκευές.

Οι Υπηρεσίες του Δήμου σε συνεργασία με τη διεύθυνση του σχολείου, θα βρίσκονται σε επαγρύπνηση και ετοιμότητα προκειμένου να εξασφαλιστεί η ομαλή και ασφαλής λειτουργία των μονάδων.