7ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΟΛΙΧΝΗΣ

"έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα"

Επιμορφώσεις εκπαιδευτικών

Για το Σχολικό έτος 2023-24 οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας συμμετείχαν στις παρακάτω επιμορφώσεις :

Σεπτέμβριος 2023 –> Ημερίδα για τον σχολικό εκφοβισμό από την Σχολική Σύμβουλο Δυτικής Θεσσαλονίκης κα Νιζάμη Αικατερίνη

4/10/2023 –> “Απολογισμός εσωτερικής αξιολόγησης-Σχεδιασμός σχεδίων δράσης” από την Σχολική Σύμβουλο κα Αικατερίνη Νιζάμη

15/11/2023 –> «Δημιουργική και ασφαλής πρόσβαση στο νερό: πισίνα, θάλασσα και θαλάσσια σπορ, με το εκπαιδευτικό πρόγραμμα της «Safe Water Sports» από τις κα Eλίζα Καραμπετιάν-Νικοτιάν:Υπεύθυνη Δημοσίων Σχέσεων και Διαφήμισης, Safe Water Sports και κα Μάγκου Αναστασία: Εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής, υποψήφια διδάκτωρ του Τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου, πιστοποιημένη Εκπαιδεύτρια Ενηλίκων από τον Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π.

21/11/2023 –> «Το σκάκι στα σχολεία» με εισηγητή τον κ. Θεοφυλακτίδης Στάθης

23/11/2023 –> “Ψυχική ενδυνάμωση”

28/11/2023 –> « Το κουκλοθέατρο ως παιδαγωγικό μέσο και ως μέσο έκφρασης» με εισηγήτριες τις κ. Αθηνά Θεοδοσίου, πε05, υποψήφια Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Πελοποννήσου, τμήμα Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής και κ. Αναστασία Ξηρομερίτου, Νηπιαγωγός, πρώην υπεύθυνη πολιτιστικών θεμάτων του Ν Φθιώτιδας, συγγραφέας και υπεύθυνη του κουκλοθέατρου Λαμίας.