7ο ΓΕΛ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

Όχι άλλο ένα blog… ένα ΑΛΛΟ blog.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΕΣ

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΔΕΛΤΙΟΥ ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΟΥ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2020

Από Τρίτη 9 Ιουνίου 2020 μπορείτε να προσέρχεστε για την παραλαβή Δελτίου Εξεταζομένου/ης Πανελλαδικών εξετάσεων 2020.

ΟΔΗΓΙΕΣ-ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΤΕΦΑΑ 2020

Κατανομή μαθητών Α’ και Β΄ Λυκείου.

Σας ενημερώνουμε  ότι από Δευτέρα 18-5-20  η Α΄ και Β΄ Λυκείου θα προσέρχεται  στο σχολείο με βάση την κατανομή των μαθητών που ακολουθεί για κάθε τμήμα. Θα εφαρμοστεί το ωρολόγιο πρόγραμμα που έχουμε για όλα τα μαθήματα.

Για να περιοριστεί ο συνωστισμός κατά την προσέλευση και αποχώρηση μαθητών στο σχολείο, δεν θα πραγματοποιείται η καθιερωμένη συγκέντρωση στον προαύλιο χώρο πριν την έναρξη του προγράμματος. Έτσι παρακαλούνται οι μαθητές κατά την  προσέλευσή τους να πηγαίνουν κατευθείαν στα τμήματά τους.

Τα τμήματα των τάξεων που έχουν περισσότερους  από 15 μαθητές έχουν χωριστεί στα δύο και οι μαθητές θα έρχονται στο σχολείο εκ περιτροπής. Δευτέρα – Τετάρτη – Παρασκευή  το πρώτο μισό τμήμα και Τρίτη – Πέμπτη το άλλο μισό, ενώ την επόμενη εβδομάδα θα γίνεται το αντίστροφο. Τα ολιγομελή τμήματα (ως 15 άτομα) θα λειτουργούν καθημερινά.

Α1-ΚΑΤΑΝΟΜΗ

Α2-ΚΑΤΑΝΟΜΗ

Α3-ΚΑΤΑΝΟΜΗ

Α4-ΚΑΤΑΝΟΜΗ

Α-ΕΙΚΑΣΤ-2-ΥΠΟΤΜΗΜΑ-1

Α-ΕΙΚΑΣΤ-2-ΥΠΟΤΜΗΜΑ-2

Α-ΠΛΗΡ-ΥΠΟΤΜΗΜΑ-1

Α-ΠΛΗΡ-ΥΠΟΤΜΗΜΑ-2

B_AΝΘΡ._2-ΚΑΤΑΝΟΜΗ

Β 1-ΚΑΤΑΝΟΜΗ

Β 2-ΚΑΤΑΝΟΜΗ

Β 3-ΚΑΤΑΝΟΜΗ

Β 4-ΚΑΤΑΝΟΜΗ Β_

ΑΝΘΡ._1-ΚΑΤΑΝΟΜΗ

Β_ΘΕΤ._1-ΚΑΤΑΝΟΜΗ

Β_ΘΕΤ._2-ΚΑΤΑΝΟΜΗ

Β_ΘΕΤ._3-ΚΑΤΑΝΟΜΗ

Το πρόβλημα του κακού

Το πρόβλημα του κακού- Η έννοια της αμαρτίας

Προκηρύξεις για σχολές Λιμενικού και Στρατιωτικές σχολές.

ΕΞΕ – 54285 – 2020 – Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Στρατιωτικών Σχολών ακ

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΓΙΑ ΣΧΟΛΕΣ ΛΙΜΕΝΙΚΟΥ_2020 ΑΔΑ ΩΙΗ346ΜΤΛΗ-ΗΥΕ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΙΔΙΩΤΩΝ ΣΤΟ ΛΣ-ΕΛΑΚΤ_2020_ΑΔΑ Ω1Τ24653ΠΩ-7Μ1

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΑ ΑΣΕΙ ΑΣΣΥ_2020_ΑΔΑ 6Δ0Ρ6-ΓΓΑ

ΑΓΓΛΙΚΑ

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!!!

ΛΥΣΕΙΣ Α’ ΛΥΚΕΙΟΥ 5/5/20

Exercise 2: 1had started  2had written  3stepped  4hadn’t spoken  5blew 6had seen  7had eaten

Exercise3: 1been waiting  2had  3eaten  4written  5lost  6been crying  7been talking

ΛΥΣΕΙΣ ΒΛΥΚΕΙΟΥ 5/5/20

Exercise 2a: 1E  2A  3G  4F  5B  6D

Exercise 3: 1f  2g  3a  4b  5h  6e  7c  8d

Exercise (3)b: goods/produce=stock, essential expenses=overheads, be just the right thing=hit the spot, add sth to=supplement, sell more cheaply=undercut, abandon/get rid of=ditch, lose enthusiasm=go off the boil

ΝEW HOMEWORK 13/5/2020

Οι δύο πρώτες σελίδες είναι για την Α’ Λυκείου και οι επόμενες 2 για τη Β’ Λυκείου

Απαντήσεις και ασκήσεις- Κουτσόγλου Κωνσταντίνος

combinepdf (2) (3)

Κατανομή και προσέλευση μαθητών της Γ΄ Λυκείου.

Σας ενημερώνουμε  ότι από Δευτέρα 11-5-20 η Γ΄ Λυκείου θα προσέρχεται  στο σχολείο με βάση την κατανομή των μαθητών που ακολουθεί για κάθε τμήμα. Θα εφαρμοστεί το ωρολόγιο πρόγραμμα που έχουμε για όλα τα μαθήματα προσανατολισμού και γενικής παιδείας.

ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ Γ-ΑΝΘΡ-1

ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ Γ-ΑΝΘΡ-2