Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Αθλητισμού – Πανελλαδική Σχολική Σκυταλοδρομία -“Τρέχω για το ΕΥ”

Στο πλαίσιο της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Αθλητισμού, οι μαθητές συμμετείχαν στη “Σκυταλοδρομία του ΕΥ” υποστηρίζοντας όλοι μαζί το κεντρικό θέμα : “Τρέχω για το ΕΥ” λαμβάνοντας μέρος και στη διαδικασία βράβευσης των δράσεων. Οι μαθητές μας έτρεξαν στον προαύλιο χώρο του Σχολείου μας. Η συμβολική αυτή διαδρομή, εκτός από την αθλητική της διάσταση εμπεριέχει και τις Ολυμπιακές αξίες των οποίων η επιρροή είναι απαράμιλλη στη βελτίωση της κοινωνίας μας.

ΕΥ ΖΗΝ ΓΙΑ ΤΟ ΖΕΙ(Ν)

Τρέχω για το ΕΥ, γιατί επιθυμώ  νου υγιή  σε σώμα υγιές. Τρέχω για τις αξίες του ΕΥ , διαμορφώνοντας ΥΠΕΥΘΥΝΗ προσωπικότητα .Όλες οι τάξεις του 7ου Δημοτικού Σχολείου  Τρίπολης έλαβαν μέρος στη Σκυταλοδρομία του ΕΥ. Οι 187 μαθητές μας έτρεξαν για την ευθύνη στον προαύλιο χώρο του Σχολείου μας. Συμμετείχαν με ενθουσιασμό φωνάζοντας δυνατά το motto μας, συνειδητοποιώντας ότι η ΕΥΘΥΝΗ είναι προσωπική, ατομική και συλλογική.

Φωτογραφίες από τη δράση:

Το video μας: