Μια ΕΛΠΙΔΑ στο Έβδομο!

Τα παιδιά του Δ2, με την καθοδήγηση του δασκάλου τους, Γιουβάνη Χρήστου, πραγματοποίησαν έκθεση με έργα που τα ίδια έφτιαξαν προκειμένου να ενισχύσουν οικονομικά τη Μονάδα Αυτιστικού Ατόμου και Αυτιστικού Ατόμου με Νοητική Αναπηρία ΕΛΠΙΔΑ.

Η έκθεση πραγματοποιήθηκε χθες, Τρίτη 4 Ιουνίου 2024, με μεγάλη επιτυχία, μια που η προσέλευση γονέων, παιδιών και ανθρώπων της γειτονιάς ήταν μεγάλη και όλα τα έργα πουλήθηκαν με αποτέλεσμα να μαζευτεί ένα ποσό 650 € το οποίο και παραδόθηκε σήμερα σε εκπρόσωπο της ΕΛΠΙΔΑΣ.

Άνθρωποι της μονάδας επισκέφτηκαν και χθες το πρωί το σχολείο μας προκειμένου να μιλήσουν στους μαθητές και τις μαθήτριες της Δ΄ Τάξης για τον αυτισμό.

“Ένα μεγάλο ευχαριστώ από το σχολείο μας και από τα παιδιά του Δ2 σε όλους όσους στήριξαν την Έκθεση των παιδιών στις 4 Ιουνίου.

Η γειτονιά μας, το σχολείο μας, έδειξαν για ακόμα μια φορά ότι στην εποχή της ιδιοτέλειας και του “ο σώζων εαυτόν σωθήτω”, εδώ υπάρχει κοινότητα ζωντανή και ευαίσθητη απέναντι στη ζωή.

Ευχαριστούμε…

Καλό καλοκαίρι