Εορτασμός Επετείων 26ης Οκτωβρίου 1912 και 28ης Οκτωβρίου 1940

Την Τρίτη 26 Οκτωβρίου τα σχολεία είναι κλειστά.

Την Τετάρτη 27 Οκτωβρίου θα γίνει γιορτή, το κάθε τμήμα μέσα στην τάξη του. Οι μαθητές θα προσέλθουν στις 8.30 πμ και θα αποχωρήσουν στις 10.00 πμ.

Την Πέμπτη 28 Οκτωβρίου θα πραγματοποιηθεί η μαθητική παρέλαση με τους μαθητές των τάξεων Ε και Στ του σχολείου μας.

Συγκεκριμένα:

Η  σημαιοφόρος, οι παραστάτες και η ταμπελοφόρος θα βρίσκονται στην εκκλησία του Αγίου Ελευθερίου στις 9.45 πμ. με ευθύνη των γονέων/κηδεμόνων τους, για να παρευρεθούν στη δοξολογία. Εκεί θα υπάρχει εκπρόσωπος των δασκάλων που θα παραλάβει τα παιδιά για να εισέλθουν στην εκκλησία και θα τα οδηγήσει μετά στην οδό Αμπελοκήπων (από το πρώην ΙΖ’ ΑΤ με κατεύθυνση προς τη Γωγούση), όπου θα γίνει η παρέλαση.

Οι υπόλοιποι μαθητές της παρέλασης θα προσέλθουν στον χώρο της παρέλασης στις 10.30πμ. με ευθύνη των γονέων τους.

Οι γονείς, μετά το πέρας της παρέλασης,  θα περιμένουν τα παιδιά τους στην οδό Σοφοκλέους (έπειτα από το Σούπερ Μάρκετ «Μασούτης»).

Στολή μαθητών για την παρέλαση

Δόθηκε  στολή στους μαθητές η οποία αποτελείται από σκούρο μπλε γιλέκο και κονκάρδα.

Οι μαθητές πρέπει να φροντίσουν για τα εξής: Άσπρο πουκάμισο ή άσπρη μπλούζα, μπλε φούστα/ μπλε παντελόνι κατά βάση. Γίνεται αποδεκτό και το μαύρο, μαύρο παπούτσι και γκρι καλσόν για τα κορίτσια.

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΙΣΧΥΡΗ ΣΥΣΤΑΣΗ ΧΡΗΣΗΣ ΜΑΣΚΑΣ: ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΥΡΕΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ ΘΑ ΦΟΡΟΥΝ ΜΑΣΚΑ