Εγγραφή των μαθητών/τριών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

Σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας, οι γονείς των μαθητών/τριών πρέπει να προχωρήσουν στην εγγραφή των παιδιών τους στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

Για να κάνετε την εγγραφή, επισκεφτείτε τη σελίδα www.register.sch.gr/students. Να δώσετε στη φόρμα εγγραφής τα στοιχεία του/της μαθητή/τριας όπως αυτά αναγράφονται στον Έλεγχο Προόδου που σας δόθηκε τον Δεκέμβριο. Τον Αριθμό Μητρώου μπορείτε να τον δείτε κι αυτόν στον Έλεγχο. Το ονοματεπώνυμο του/της μαθητή/τριας να γραφτεί με κεφαλαία γράμματα. Εντοπίστε το σχολείο από το πτυσσόμενο μενού. Αν δεν έχετε τη δυνατότητα να εκτυπώσε τα στοιχεία του παιδιού, σημειώστε τα κάπου για μελλοντική χρήση (θα του χρειαστούν στο Γυμνάσιο και το Λύκειο).

2 σχόλια

• ΕΛΕΝΑ ΣΑΠΑΝΙΔΟΥ στο 23 Μαρτίου 2020 στις 4:47 μμ
    • Απάντηση

H ιστοσελιδα δεν ειναι διαθεσιμη δε μπορουμε να μπουμε να κανουμε εγγραφη.

1. Οι μέρες είναι δύσκολες, οι servers του σχολικού δικτύου είναι υπερφορτωμένοι γιατί ανεβαίνουν συνέχεια ψηφιακές τάξεις. Λίγη υπομονή… Αποφύγετε τις ώρες αιχμής… Και εμείς συναντάμε πολλές δυσκολίες για να ανεβάσουμε το υλικό….