Αποστολή διευθύνσεων Email από τους γονείς στο email του 7ου ΔΣ Σταυρούπολης

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών,

Παρακαλούμε να μας αποστείλετε στο email του σχολείου μας το συντομότερο δυνατόν (κατά προτίμηση μέχρι την Τρίτη 17/03/2020 και ώρα 22.00) μία δική σας διεύθυνση email ώστε να είμαστε σε θέση να επικοινωνούμε μαζί σας από εδώ και πέρα με μεγαλύτερη ευχέρεια λόγω των ειδικών συνθηκών που έχουν διαμορφωθεί στην χώρα μας τις τελευταίες μέρες (κλειστά σχολεία λόγω κορωναϊού). Επίσης τα email θα χρειαστούν και στην περίπτωση που το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων αποφασίσει να ενεργοποιήσει για τους/τις μαθητές/τριες των δημοτικών σχολείων της χώρας σύστημα τηλεκπαίδευσης. Τα email θα καταχωρηθούν στο Πληροφοριακό σύστημα Myschool, προκειμένου να είναι δυνατή η συγκεντρωτική αποστολή ενημερωτικών μηνυμάτων σ’ εσάς από το σχολείο μας.

To μήνυμα που θα στείλετε στο e-mail: mail@7dim-stavroup.thess.sch.gr του σχολείου μας πρέπει να περιέχει τις παρακάτω πληροφορίες:

Τάξη και Ονοματεπώνυμο μαθητή/τριας, Ονοματεπώνυμο και email γονέα ή κηδεμόνα.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων και ελπίζουμε στην γρήγορη ανταπόκριση σας.

Πανδώρα Σαράντη

2 σχόλια