Πρωτιά για την ομάδα σκάκι!

Η ομάδα σκάκι του σχολείου μας συμμετείχε με μεγάλη επιτυχία στο 2ο Τουρνουά Φιλίας Σχολείων Δυτικής Θεσσαλονίκης που διοργάνωσε με μεγάλη επιτυχία ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 5ου Δημοτικού Σχολείου Σταυρούπολης. Στο τουρνουά συμμετείχαν πέντε σχολεία του δήμου μας: το 5ο, το 18ο, το 6ο, το 4ο και – φυσικά – το 7ο!

Οι αθλητές μας, κάνοντας μια πολύ καλή εμφάνιση, κατάφεραν και κέρδισαν την πρώτη θέση στο τουρνουά! Συγκεκριμένα, η κατάταξη διαμορφώθηκε ως εξής:

1. 7ο Δημοτικό Σταυρούπολης.
  2. 5ο Δημοτικό Σταυρούπολης.
  3. 18ο Δημοτικό Σταυρούπολης
  4. 6ο Δημοτικό Σταυρούπολης, και
  5. 4ο Δημοτικό Σταυρούπολης.

Πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές μας για την καταπληκτική επίδοση και στους διοργανωτές για την άριστη φιλοξενία και διοργάνωση ενός τουρνουά που τίνει να γίνει θεσμός για τον δήμο μας.

Πολλά συγχαρητήρια και στον προπονητή της ομάδας μας, κο Χαρίση Κωνσταντίνο, για την καταπληκτική δουλειά που κάνει με τα παιδιά μας!