Συμμετοχή σε σχολικό πρωτάθλημα σκάκι (27-11-2016).

IMG_20161127_092543Το σχολείο μας συμμετείχε για πρώτη φορά στο 16ο ομαδικό πρωτάθλημα σκάκι μαθητών – μαθητριών Θεσσαλονίκης – Χαλκιδικής που διοργανώνεται από την Ένωση Σκακιστικών Σωματείων Θεσσαλονίκης – Χαλκιδικής (ΕΣΣΘ-Χ). Η διοργάνωση πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του κολλεγίου “Ανατόλια”, την Κυριακή 27 Νοεμβρίου και πήραν μέρος παιδιά από αυτά που παρακολουθούν τα μαθήματα σκάκι κάθε Παρασκευή απόγευμα με προπονητή τον κ. Χαρίση Κώστα.

Τα παιδιά του σχολείου μας που συμμετείχαν ήταν οι: Χρυσανθίδης Γιάννης, Σαββίδης Θεόδωρος, Ρέμβος Στέργιος, Γενήσαρλη Χρύσα και Αμοιρίδης Θανάσης. Αν και το άγχος ήταν μεγάλο γιατί πολλές από τις υπόλοιπες ομάδες που συμμετείχαν αποτελούνταν από παιδιά που συμμετέχουν για χρόνια σε ατομικά πρωταθλήματα, η συμμετοχή μας ήταν αξιοπρεπέστατη και οι εμπειρίες που αποκόμμισαν οι μικροί/ές μετρ, σημαντικότατες! Ραντεβού στο επόμενο – ατομικό – πρωτάθλημα τον Φεβρουάριο!

Τα αποτελέσματα του πρωταθλήματος, εδώ.