Η συγγραφέας Όλγα Σεχίδου στο σχολείο μας!

Στα πλαίσια του Προγράμματος Φιλαναγνωσίας, η συγγραφέας Όλγα Σεχίδου επισκέφτηκε το σχολείο μας και έπαιξε, συζήτησε και έκανε διάφορες δραστηριότητες με τα παιδιά. Οι συναντήσεις με τις διάφορες τάξεις έγιναν με τη σειρά: πρώτα οι Α κα Β τάξεις που ασχολήθηκαν με το βιβλίο της “Η Έλσα και οι άλλοι”. Κατόπιν οι Ε και ΣΤ, που ασχολήθηκαν με το “Το καλοκαίρι με τη φυσαρμόνικα” και τέλος οι Γ και Δ που ασχολήθηκαν με το “Η ‘Ελσα και ο… σοκολάτα με γάλα!”.

Οι μαθητές των τμημάτων ετοίμασαν διάφορες δραστηριότητες με αφορμή κεφάλαια από τα βιβλία τις οποίες και παρουσίασαν στη συγγραφέα και κατόπιν η κ. Σεχίδου έκανε συζήτηση με τα παιδιά πάνω στα θέματα που θέλει να θίξει με τα βιβλία αυτά.OLYMPUS DIGITAL CAMERA