ΕΠΙΔΟΣΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι η επίδοση της βαθμολογίας και η ενημέρωση γονέων του α’ τριμήνου θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα  16/12/2019 στις 12:30΄ μ.μ.. Το ολοήμερο πρόγραμμα θα λειτουργήσει κανονικά.

Ο Δ/ντης του σχολείου

Ενημέρωση για τους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης

Αγαπητοί γονείς των μαθητών της Στ’ τάξης,

Σας ενημερώνουμε ότι την Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου 2019 η Στ’ Τάξη δεν θα έχει σχολείο, λόγω επιμορφωτικής ημερίδας των εκπαιδευτικών της με την Συντονίστρια Εκπαίδευσης κ. Φιλίππου Φωτεινή.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ Β΄ ΤΑΞΗΣ

Αγαπητοί γονείς των μαθητών της Β’ τάξης,

Σας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 3 Δεκεμβρίου 2019 η Β’ Τάξη δεν θα έχει σχολείο, λόγω επιμορφωτικής ημερίδας των εκπαιδευτικών της με την Συντονίστρια Εκπαίδευσης κ. Φιλίππου Φωτεινή.

ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΛΕΙΣΤΟ

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2019 το σχολείο θα είναι κλειστό λόγω της Τακτικής Γενικής Συνέλευσης των εκπαιδευτικών του συλλόγου “Παρθενώνας”.

ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ

Αγαπητοί γονείς,

Μετά από απόφαση του Περιφερειάρχη, το σχολειό μας, σήμερα Δευτέρα 25/11/2019,  θα ανοίξει στις 10 π.μ. , ή  και αργότερα  αν έχουμε νεότερο ανακοινωθέν.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ

Αγαπητοί γονείς ,

Σας ενημερώνουμε ότι η καθιερωμένη γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας, την Παρασκευή 15 Νοεμβρίου στις 9:30 π.μ. , από τους μαθητές της Πέμπτης (Ε’)  τάξης .

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ Δ΄ ΤΑΞΗΣ

Αγαπητοί γονείς των μαθητών της Δ’ τάξης,

Σας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 12 Νοεμβρίου 2019 η Δ’ Τάξη δεν θα έχει σχολείο, λόγω επιμορφωτικής ημερίδας των εκπαιδευτικών  με την Συντονίστρια Εκπαίδευσης κ. Φιλίππου Φωτεινή.

ΓΙΟΡΤΗ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Αγαπητοί γονείς ,

Σας ενημερώνουμε ότι η καθιερωμένη γιορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας, την Παρασκευή 25 Οκτωβρίου στις 8:15 π.μ.  από τους μαθητές της Τετάρτης (Δ’) τάξης .

Σχολείο κλειστό

Την Πέμπτη 3 Οκτωβρίου 2019 το σχολείο δεν θα λειτουργήσει λόγω της γιορτής του πολιούχου αγίου των Αθηνών Διονυσίου Αρεοπαγίτου.

Ο διευθυντής του σχολείου

Νέο προσωρινό ωρολόγιο πρόγραμμα

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι το ωρολόγιο πρόγραμμα του σχολείου από Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου 2019 γίνεται πλήρες. Αυτό σημαίνει ότι το πρωινό πρόγραμμα του σχολείου θα σχολάει, κανονικά πια, στο εξάωρο (στις 13:15)  και όχι πεντάωρο που ήταν μέχρι σήμερα. Επίσης θα λειτουργεί και  η πρωινή ζώνη (7:00 με 8:00 π.μ.).

Το ολοήμερο πρόγραμμα γίνεται κι αυτό σχεδόν πλήρες. Θα λειτουργήσουν τα δύο από τα τρία τμήματά του κανονικά μέχρι τις 16:00, δηλαδή για τα παιδιά των τάξεων Α’ , Β’ ,Γ’ και Δ’ και τα αδέλφια τους. Η λύση αυτή φυσικά θα είναι προσωρινή, έως ότου  μας δοθεί η δυνατότητα (πιστεύω μέσα στην επόμενη εβδομάδα) να αναπτύξουμε πλήρως τη λειτουργία του.