Αγιασμός

Αγαπητοί γονείς,

Καλή σχολική χρονιά!!!

Ο Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 11/9/2024 στις 9.30πμ στον αύλειο χώρο του σχολείου μας.

Το απόγευμα της ίδιας μέρας στις 6:30μμ θα πραγματοποιηθεί συνάντηση συνεργασίας με τους γονείς για όλα τα λειτουργικά θέματα του σχολείου.

Η παρουσία σας κρίνεται ιδιαίτερα σημαντική.

Πληροφορίες για τα λειτουργικά θέματα του σχολείου μας

Καλοκαιρινή γιορτή 2024!

Πρόσκληση 2024

Πρόγραμμα ΚΔΑΠ του δήμου Παλαιού Φαλήρου

thumbnail image001image002

Ξεκίνησε η υποβολή αιτήσεων για δωρεάν συμμετοχή των παιδιών στο Πρόγραμμα των ΚΔΑΠ για το σχολικό έτος 2024-2025

Ο Δήμος Παλαιού Φαλήρου,  για έκτη χρονιά, συμμετέχει στο πλαίσιο της δράσης “Εναρμόνιση Οικογενειακής και Επαγγελματικής Ζωής” και συνεχίζει την επιτυχή λειτουργία των  Κέντρων Δημιουργικής Απασχόλησης, με ΔΩΡΕΑΝ αθλητικές και πολιτιστικές δράσεις, μέσω του προγράμματος «Εναρμόνιση Οικογενειακής και Επαγγελματικής Ζωής», για παιδιά από 5-12 ετών, που επιθυμούν να απασχοληθούν δημιουργικά τις απογευματινές ώρες.

Μέσα στα ΚΔΑΠ του Δήμου μας, δίνουμε τη δυνατότητα στα παιδιά, να συμμετάσχουν σε προγράμματα βόλεϊ, μπάσκετ, ποδόσφαιρο, tae kwon doZumbahiphop, σε εργαστήρια ρομποτικής, θεατρικού παιχνιδιού, κεραμικής, εικαστικών, κηπουρικής, ζαχαροπλαστικής, φωτογραφίας, να παίξουν σκάκι,  να βοηθηθούν στα μαθήματα της επόμενης ημέρας και να ενισχύσουν τα αγγλικά τους μέσα από παιχνίδια.  Επίσης τους δίνεται η δυνατότητα να συμμετέχουν σε δράσεις για το περιβάλλον, τον πολιτισμό, τον σχολικό εκφοβισμό, τον εθελοντισμό και την υγιεινή διατροφή.

Η υποβολή των αιτήσεων θα γίνεται έως 31/5/2024

ΣΤΟΧΟΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΜΑΣ ΝΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΔΩΡΕΑΝ ΣΤΑ ΚΔΑΠ ΜΑΣ

Oι γονείς που ενδιαφέρονται να δηλώσουν την συμμετοχή του παιδιού τους στο Πρόγραμμα, για το σχολικό έτος 2024-2025, θα πρέπει να συμπληρώσουν την σχετική αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ( την οποία μπορείτε να βρείτε  ΕΔΩ…) και

·         είτε να την παραδώσουν στο Διευθυντή του σχολείου τους

·         είτε να την αποστείλουν με email στο: kdapfaliro@gmail.com

·         είτε να την υποβάλλουν ηλεκτρονικά ακολουθώντας το link

Τηλέφωνα επικοινωνίας για πληροφορίες 210-9815323 και 6948 117 246.

Εγγραφές στο Νηπιαγωγείο μας για το σχολικό έτος 2024-25

Οι εγγραφές στο Νηπιαγωγείο μας ξεκίνησαν!!!

Λήψη αρχείου

Η Αίτηση-Υπεύθυνη Δήλωση παρακαλούμε να είναι επικυρωμένη στα ΚΕΠ ή το περιεχόμενο της να επικυρωθεί μέσω GOV.

Μπορείτε να καταθέσετε τα δικαιολογητικά σε φάκελο με το όνομα του παιδιού απ’ έξω, από Δευτέρα- Παρασκευή και ώρα 12.30-13.30.

Κάνε Μια Ευχή Ελλάδος

Για άλλη μια χρονιά οι μαθητές του νηπιαγωγείου μας συνέβαλλαν στην εκπλήρωση της ευχής ενός παιδιού στα πλαίσια του προγράμματος «Αστέρι της Ευχής».

Αγαπητοί εκπαιδευτικοί, μαθητές και γονείς,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την πολύτιμη στήριξή σας στο πρόγραμμα Αστέρι της Ευχής κατά το σχολικό έτος 2023-2024.Με τη δωρεά σας συμμετέχετε και εσείς ώστε να εκπληρωθούν ευχές παιδιών που πάσχουν από σοβαρές για τη ζωή τους ασθένειες.

Το πρόγραμμα Αστέρι της ευχής εδώ και 25 χρόνια αποτελεί ένα από τα βασικά προγράμματα εξεύρεσης πόρων του οργανισμού μας ώστε να μπορούν να υλοποιηθούν ευχές παιδιών που έχουν στερηθεί την παιδική ανεμελιά.

Στα συνημμένα αρχεία μπορείτε να βρείτε την απόδειξη της δωρεάς σας και το πιστοποιητικό υιοθεσίας ευχής.

Σας ευχόμαστε υγεία και καλή δύναμη στο έργο σας!

Η συντονίστρια ομάδα του προγράμματος «Αστέρι της Ευχής»,

Μαρία Γκαμαλούτσου – Υπεύθυνη Προγράμματος