Αρχείο ημέρας 30 Απριλίου 2024
Πάσχα!
Ευχές από παιδιά σε παιδιά!
Στο πλαίσιο των κοινωνικών δράσεων του σχολείου μας ενόψει του Πάσχα και κατόπιν επικοινωνίας με το αρμόδιο τμήμα, φέτος αποφασίσαμε με τους μικρούς μαθητές μας να φτιάξουμε κάρτες για τα παιδιά που νοσηλεύονται στην Παιδιατρική κλινική του νοσοκομείου Παπαγεωργίου Θεσ/νίκης! Μια υπέροχη “δουλειά” γεμάτη όμορφα συναισθήματα… Στέλνουμε λοιπόν τις ευχές μας στους μικρούς ασθενείς και τους ευχόμαστε να γίνουν γρήγορα καλά!
Στιγμιότυπα από την έκθεση βιβλίου!
Ολοκληρώθηκε πριν λίγες μέρες η έκθεση βιβλίου που διοργανώσαμε στο σχολείο μας. Με τους μικρούς μαθητές μας ξεναγηθήκαμε, ξεφυλλίσαμε και συζητήσαμε για βιβλία που μας άρεσαν, διαβάσαμε όλοι μαζί μερικά βιβλία… Ευχαριστούμε τους γονείς των μαθητών μας που στήριξαν αυτή την προσπάθεια, εμπλουτίζοντας έτσι την βιβλιοθήκη μας!