Φέτος για πρώτη φορά αποφασίσαμε να βγούμε από τις τάξεις μας και να ενώσουμε τις δυνάμεις και τα ταλέντα μας για να κάνουμε γιορτή όλοι μαζί. Το καταφέραμε στον αύλειο χώρο του σχολείου μας όπου έλαβε χώρα η γιορτή των Χριστουγέννων που φέτος διαπραγματευόταν την έννοια της Αγάπης, δηλαδή, την έννοια των Χριστουγέννων. Τα όμορφα παιδάκια μας έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό για μια υπέροχη γιορτή παρουσία των οικογενειών τους και του συνόλου των εκπαιδευτικών του σχολείου μας.