Σχόλια

Φέτος συμμετέχουμε στο διαγωνισμό του Bravoschools  με το περιβαλλοντικό πρόγραμμα “Σώστε τις Θάλασσες” και με το βίντεο που δημιουργήσαμε για τον κύκλο του νερού

Πραγματοποιήσαμε το περιβαλλοντικό πρόγραμμα «Σώστε τις Θάλασσες» από τον Οκτώβριο 2023 ως τον Απρίλιο 2024.
Το πρόγραμμα συνδυάστηκε με τα εργαστήρια δεξιοτήτων και το πρόγραμμα της HELMEPA “ Η φίλη μας η Θάλασσα»

Κατά τη διάρκεια του προγράμματος πραγματοποιήσαμε δραστηριότητες STEM, παρακολουθήσαμε video δημιουργήσαμε και τα δικά μας, παίξαμε παιχνίδια, δεχτήκαμε επισκέψεις από ειδικούς στο σχολείο μας, δημιουργήσαμε αφίσες και διαβάσαμε παραμύθια σχετικά με το θέμα μας.