E Twinning_Singing across Europe_Last on line meeting

Σήμερα ολοκληρώθηκε το Ευρωπαϊκό συνεργατικό πρόγραμμα  E Twinning με τίτλο ¨Singing Across Europe¨ με τη διαδικτυακή συναυλία από τους συμμετέχοντες μαθητές/τριες και εκπαιδευτικούς από την Ιταλία, Ελλάδα, Γαλλία και Πολωνία.

Τραγουδήσαμε όλοι μαζί το γνωστό τραγούδι “Χαρωπά τα δυο μου χέρια τα χτυπώ”, το κάθε σχολείο στη μητρική του γλώσσα και στη συνέχεια κάθε σχολείο τραγούδησε ένα παραδοσιακό παιδικό τραγούδι μιας από τις συμμετέχουσες χώρες. Εμείς είχαμε προετοιμάσει το Πολωνικό τραγούδι WLAZŁ KOTEK NA PŁOTEK το οποίο τραγουδήσαμε μαζί με τα παιδιά από τη Γαλλία.

Η εμπειρία ήταν υπέροχη, οι εμπειρίες που αποκτήθηκαν θα μείνουν αξέχαστες και η υποδειγματική συνεργασία και ο σεβασμός που χαρακτήριζαν το πρόγραμμα θα αποτελούν οδηγούς στις μελλοντικές συνεργασίες στα πλαίσια των ευρωπαϊκών προγραμμάτων και όχι μόνο.

Κατηγορίες: E Twinning, Χωρίς κατηγορία. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.