5ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

"Οτιδήποτε μπορείς να φανταστείς… είναι πραγματικό"

Εγγραφές για το σχολικό έτος 2023 – 2024

Μαρ 20236

Για το σχολικό έτος 2023-2024 οι εγγραφές θα πραγματοποιηθούν ηλεκτρονικά απο 1 έως 20 Μαρτίου 2023. Οι εγγραφές γίνονται απο τους ίδιους τους γονείς στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://proti-eggrafi.services.gov.gr/ .

Η φοίτηση των νηπίων που συμπληρώνουν την ηλικία των 4 ετών είναι υποχρεωτική. Στο νηπιαγωγείο εγγράφονται για πρώτη φορά τα νήπια που είναι γεννημένα το 2019. Για τα παιδιά που φοιτούν ήδη στο νηπιαγωγείο ως προνήπια , δεν χρειάζεται οι γονείς να προσκομίσουν δικαιολογητικά για το επόμενο σχολικό έτος.

Στο νηπιαγωγείο, μετά την εγγραφή, ο γονέας / κηδεμόνας θα πρέπει να προσκομίσει: βιβλιάριο Υγείας του παιδιού, απο το οποίο να αποδεικνύεται οτι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια και γνωμάτευση απο το ΚΕ.ΔΑ.Σ.Υ., εφόσον υπάρχει, σε περίπτωση μαθητή/τριας με αναπηρία ή ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες.

Η προσέλευση στο νηπιαγωγείο για την προσκόμιση των απαραραίτητων δικαιολογητικών γίνεται κατόπιν ραντεβού.

Τηλέφωνο επικοινωνίας 28310 28290, email επικοινωνίας mail@5nip-rethymn.sch.gr

από κάτω από: εγγραφές 2023-2024| με ετικέτα ,  |  | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εγγραφές για το σχολικό έτος 2023 – 2024

Τα σχόλια είναι κλειστά.