5ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

"Οτιδήποτε μπορείς να φανταστείς… είναι πραγματικό"

Καλή Σχολική Χρονιά!!!

Σεπ 202115

Καλή Σχολική Χρονιά, με Υγεία, Αισιοδοξία, Δημιουργικότητα και Ασφάλεια! Καλώς Ήρθατε παιδάκια μας!

Πάσχα εξ αποστάσεως

Μαΐ 20219

Για άλλη μία χρονιά δεν είμαστε με τα παιδάκια μας στην τάξη για να δουλέψουμε παρέα τα γεγονότα που συνδέονται με το Πάσχα. Δημιουργήσαμε λοιπόν μία παρουσίαση για να προσεγγίσουμε όσο γίνεται καλύτερα τα γεγονότα του Πάσχα. Ευχόμαστε του χρόνου να γιορτάσουμε όλοι μες στις τάξεις μας! Χριστός Ανέστη!

Αγιασμός

Σεπ 202013

Σας ενημερώνουμε οτι τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου και ώρα 11:00πμ θα τελεστεί ο αγιασμός στον προαύλειο χώρο μας τηρώντας όλα τα απαραίτητα μέτρα ασφαλείας. Μπορεί η χρονιά να φαίνεται δύσκολη, όμως θα κάνουμε ο,τι περνάει απο το χέρι μας για να περάσουν τα παιδιά σας και παιδιά μας υπέροχα! Να είστε σίγουροι οτι θα τα υποδεχτούμε με την ίδια αγάπη στα μάτια και με την υπόσχεση να δημιουργήσουμε αναμνήσεις ζωής μαζί τους. Καλή και δημιουργική χρονιά σε όλους, με αγάπη, δύναμη και αισιοδοξία.

Παζλ πασχαλίτσα

Παζλ με θέμα τα έντομα!

Ιούν 202018

Διαδραστική αφίσα με θέμα τα έντομα!

Επικοινωνήστε μαζί μας!

Χρυσής Αγγελιδάκη 2, τηλ. 2831028290

Καλημέρα κόσμε!

Μαΐ 202025

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτό είναι το πρώτο σας άρθρο. Αλλάξτε το ή διαγράψτε το και αρχίστε το «Ιστολογείν»!

Kατηγορίες