5ος Μαραθώνιος Ανάγνωσης «Η ζωή στο σχολείο»

Από τις εκδόσεις ΜΕΤΑΙΧΜΙΟ:

Ο 5ος Μαραθώνιος Ανάγνωσης «Η ζωή στο σχολείο» έφτασε αισίως στο τέλος του. Ευχαριστούμε όλους τους «μαραθωνοδρόμους» που συμμετείχαν (περισσότεροι από 16.000 μαθητές από περίπου 250 σχολεία της Ελλάδας, της Κύπρου και του εξωτερικού), και αυτούς που έκοψαν το νήμα, αλλά και όλους όσοι «έτρεξαν» με τα βιβλία του φετινού Μαραθωνίου. Επιπλέον, ευχαριστούμε θερμά όλους εσάς τους εκπαιδευτικούς για τη θετική σας ανταπόκριση και στον φετινό μας Μαραθώνιο. Η συμμετοχή σας αποδεικνύει ότι στηρίζετε και προάγετε τη φιλαναγνωσία παροτρύνοντας τα παιδιά να γνωρίσουν το καλό βιβλίο.

ΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΩΡΑ
Οι δέκα (10) νικητές μετά την κλήρωση που πραγματοποιήθηκε στις 10 Μαΐου 2024 είναι:

1. Ανδρέας, 5ο Νηπιαγωγείο Κορίνθου
2. Παναγιώτης, Νηπιαγωγείο Αγ. Κωνσταντίνου Φθιώτιδας
3. Γιώργος Ε., 4ο Νηπιαγωγείο Νέας Ευκαρπίας Θεσσαλονίκης
4. Δανάη, 13ο Νηπιαγωγείο Αγίας Παρασκευής
5. Ελπίδα, 2ο Νηπιαγωγείο Δεσκάτης Γρεβενών
6. Κυριακή, Νηπιαγωγείο Παπαδιάνικων Λακωνίας
7. Αλέξανδρος, 8ο Νηπιαγωγείο Γέρακα
8. Ευαγγελία, Νηπιαγωγείο Αγίου Προκοπίου Άργους
9. Κατερίνα, Νηπιαγωγείο Νεοχωρίου Εύβοιας
10. Άγγελος, Νηπιαγωγείο Αρκίτσας Φθιώτιδας

Mε μεγάλη συγκίνηση , χαρά και ενθουσιασμό υποδεχθήκαμε τα συναρπαστικά νέα: ένας μαθητής του σχολείου μας  ήταν ανάμεσα στους 10 νικητές σε όλη την Ελλάδα. Του ευχόμαστε θερμά συγχαρητήρια και πολλά περισσότερα στην εκπαιδευτικό Ειδικής Αγωγής Ευαγγελία Στελλάτου που στέκεται αντάξια στο πλάι του όλη την σχ. χρονιά. Συγχαρητήρια και στους δυο σας!! Μακάρι η προσπάθεια και η τύχη να σας συνοδεύει σ’όλη την πορεία της ζωής σας!! Εύχομαι πάντα τα καλύτερα γιατί το αξίζετε!!