Καλώς ήρθατε στην ιστοσελίδα του σχολείου μας

Από εδώ θα μαθαίνετε τα νέα μας, σημαντικές ανακοινώσεις αλλά και προτάσεις για βιβλία, μουσική, δραστηριότητες και μέρη που αξίζει να επισκεφθείτε…

Καλή πλοήγηση!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλώς ήρθατε στην ιστοσελίδα του σχολείου μας

Εγγραφές στο Νηπιαγωγείο για το σχολικό έτος 2024-25

Οι εγγραφές στο Νηπιαγωγείο για το σχολικό έτος 2024-25 θα πραγματοποιηθούν από 1η έως 20 Μαρτίου 2024. Οι εγγραφές γίνονται με υποβολή ηλεκτρονικής αίτησης εγγραφής μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας στην ηλεκτρονική διεύθυνση  https://proti-eggrafi.services.gov.gr/.

Για το σχολικό έτος 2024-2025 εγγράφονται υποχρεωτικά μαθητές γεννημένοι το 2020.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εγγραφές στο Νηπιαγωγείο για το σχολικό έτος 2024-25

Δράση Νοεμβρίου

Μας επισκέφθηκε πάλι η κα Χριστίνα Σαρρή με τον υπέροχο σκύλο της!

IMG 20231122 162447

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δράση Νοεμβρίου

΄Εναρξη σχολικής χρονιάς 2023-24

Ο αγιασμός για την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2023-24 θα γίνει την Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 και ώρα 8.30.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΄Εναρξη σχολικής χρονιάς 2023-24

Δράση του Μαρτίου

Δύο ηλιόλουστες μέρες του Μάρτη φυτέψαμε λουλούδια στην αυλή μας και ντομάτες και μαρούλια σε ένα ξύλινο παρτέρι. Η αυλή μας γέμισε χρώματα και μυρωδιές!

IMG 20231122 162446 IMG 20231122 162445

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δράση του Μαρτίου

Δράση του Απριλίου

Στις 5 Απριλίου 2023 ,το απόγευμα, πραγματοποιήθηκε στο νηπιαγωγείο μας μια ενδιαφέρουσα ενημέρωση και συζήτηση με την παιδίατρο-αναπτυξιολόγο κ. Πρασούλη και την κλινική ψυχολόγο κ. Γεωργούδη σχετικά με τα κοινωνικοσυναισθηματικά στάδια ανάπτυξης των παιδιών.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δράση του Απριλίου

Δράση του Φεβρουαρίου

Την τελευταία μέρα του Φεβρουαρίου υποδεχτήκαμε την κ Χριστίνα Σαρρή και τον σκύλο οδηγό της Luna. Μιλήσαμε μαζί της και χαιδέψαμε την Luna. Ευχαριστούμε για την όμορφη επίσκεψη!

IMG 20231122 162444

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δράση του Φεβρουαρίου

Εγγραφές για το σχολικό έτος 2023 – 2024

Οι εγγραφές στο Νηπιαγωγείο για το σχολικό έτος είναι κοινές για το 4ο και 5ο και θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2023. Εγγράφονται  μαθητές γεννημένοι το 2019. Ο γονέα/ κηδεμόνας θα υποβάλλει ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής στην διεύθυνση : https://proti-eggrafi.services.gov.gr βάσει της διεύθυνσης κατοικίας του σύμφωνα με τα όρια της σχολικής περιφέρειας των Νηπιαγωγείων.

Η ανανέωση εγγραφής των προνηπίων γίνεται αυτόματα.

Εγγραφές μετά την 20η Μαρτίου θεωρούνται εκπρόθεσμες ,οπότε εγκρίνονται από τον Διευθυντή Π.Ε.

Απαραίτητη είναι  η κατάθεση υπεύθυνης δήλωσης του έτερου γονέα/κηδεμόνα ότι συναινεί με την εγγραφή του παιδιού στο Νηπιαγωγείο.

Η κατάθεση της αίτησης στο 4ο ή 5ο δεν σημαίνει απαραίτητα την φοίτηση σ αυτό. Η κατανομή των μαθητών στα σχολεία γίνεται μετά το τέλος των εγγραφών.

Ωρες επικοινωνίας 12.00-13.00 Καλδίρη Μαρία ,τηλ. 210 7660486

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εγγραφές για το σχολικό έτος 2023 – 2024

Δράσεις του Δεκεμβρίου

Στα πλαίσια του Χριστουγεννιάτικου κλίματος, καλέσαμε μαμάδες και μπαμπάδες να έρθουν στο νηπιαγωγείο μας . Φτιάξαμε και ψήσαμε pizza, κουλούρια και μικρά κεκάκια.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δράσεις του Δεκεμβρίου

Δράση του Νοεμβρίου

Προσκαλέσαμε και ήρθαν στο νηπιαγωγείο μας τα παιδιά του νηπιαγωγείου της ΕΛΕΠΑΠ. Γνωριστήκαμε, παίξαμε, χορέψαμε και υποσχεθήκαμε να ξανασυναντηθούμε!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δράση του Νοεμβρίου

Εορτασμός της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου

Ο εορτασμός της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου θα γίνει, χωρίς την παρουσία γονέων, την Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2022 και ώρα 8.30-10.00. Τα παιδιά θα αποχωρήσουν μετά.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εορτασμός της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου