Άνοιξη-Έντομα (2)
![](https://blogs.sch.gr/5nipedes/files/2021/04/160767-425x270-spring-clipart-children-thumb2-150x150.jpg?x85465)
Τι μάς φέρνει η άνοιξη; Τον ψεύτη Πινόκιο, τη γιορτή των βιβλίων, τα αποδημητικά πουλιά, το ξύπνημα των ζώων από την χειμερία νάρκη, τα έντομα, όλα αποτυπωμένα με την φαντασία των μικρών μας μαθητών!
Τι μάς φέρνει η άνοιξη; Τον ψεύτη Πινόκιο, τη γιορτή των βιβλίων, τα αποδημητικά πουλιά, το ξύπνημα των ζώων από την χειμερία νάρκη, τα έντομα, όλα αποτυπωμένα με την φαντασία των μικρών μας μαθητών!
Λουλούδια και έντομα πρωταγωνιστούν στην ενότητα: μετρώ και γράφω τους αριθμούς
Καλωσορίζουμε την άνοιξη, ζωγραφίζουμε το αγαπημένο μας βιβλίο, μαθαίνουμε για τα έντομα που ζωντανεύουν με το ξύπνημα της φύσης!!!