Προκειμένου να αναδειχθεί η θεμελιώδης σημασία της σωματικής άσκησης και του αθλητισμού με σύνθημα “Η κίνηση δίνει ζωή” και παράλληλη δράση την Πανελλαδική Σχολική Σκυταλοδρομία “Τρέχω για το ΕΥ” (ΕΥζειν, ΕΥτυχία, Ευσυνειδησία, ΕΥαγωνίζεσθαι, Ευρωστία, Ευημερία, Ευθύνη, Ευγένεια) αποφασίστηκε να επισκεφθούμε το δασάκι του Λαγού και να πραγματοποιήσουμε ανάλογες δράσεις.

Οι μικροί μας μαθητές ζωγράφισαν μπλούζες με σύνθημα “Τρέχω για το ΕΥ” και με μπαλόνια στα χέρια έπαιξαν σκυταλοδρομία όπου αποφάσισαν ότι το καλύτερο ΕΥ είναι αυτό της Ευτυχίας

Έφτιαξαν πλακάτ με το moto που αποφασίστηκε “Ευτυχία στην ζωή, βαδίζουμε όλοι μαζί, στην άθληση κάθε στιγμή”.

Στην συνέχεια οι μεγάλες τάξεις έλαβαν μέρος στην “Πανελλαδική σκυταλοδρομία ” περπατώντας 2023μ.

Και φυσικά δεν έλειψε και η απονομή “μεταλλίων” σε όλους τους μαθητές για την συμμετοχή τους.

Ευχαριστούμε θερμά την κ. Δήμητρα Μαλτσάκη εκπαιδευτικό φυσικής αγωγής του σχολείου μας και την υπέροχη ομάδα των εκπαιδευτικών του σχολείου μας που είναι πάντα έτοιμη να ανταποκριθεί σε οτιδήποτε απαιτηθεί!!