Το απόγευμα της Πέμπτης 13 Ιουνίου Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων διοργάνωσε  απογευματινή  γιορτή κατά την οποία έγιναν τα παρακάτω δρώμενα:

• Οι μικροί μαθητές παρουσίασαν μια αναπαράσταση της τελετής αφής των Ολυμπιακών αγώνων
  • Η Β’ τάξη παρουσίασε ένα μουσικινητικό δρώμενο
  • Τα Πρωτάκια μας αποχαιρέτησαν τα Εκτάκια με μια μουσικοκινητική παράσταση
  • Αποχαιρετισμός της Στ’ τάξης από την διεύθυνση του σχολείου κ. Τσολακίδου Χριστίνα
  • Απονομή αναμνηστικών και αποχαιρετισμός της Στ’ τάξη από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων
  • Ακολούθησαν τραγούδια από την χορωδία μας
  • Προβολή mini video με φωτογραφικό υλικό των παιδιών της Στ τάξης από όλα τα σχολικά τους χρόνια…
  • Και φυσικά στο τέλος γλέντι με live ορχήστρα

Μια μέρα βαθιάς συγκίνησης για αυτά τα ξεχωριστά παιδιά!!

Ευχόμαστε να πραγματοποιήσετε όλοι τα όνειρα σας να αποκτήσετε κι άλλες γνώσεις και δεξιότητες ώστε να μπορέσετε και εσείς με την σειρά σας να αλλάξετε τον κόσμο μας προς το καλύτερο!!

Ευχαριστούμε το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την υπέροχη οργάνωση τον Δήμο Διδυμοτείχου για την προμήθεια τους σε εξοπλισμό κατάλληλο για την παρουσίαση της γιορτής.

Υπεύθυνοι γιορτής:

Ευαγγελία Δραγούμη ΠΕ70