ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ
ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2024-2025

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές θα πραγματοποιηθούν από 01-03-24 μέχρι 20-03-24.

Κατά το σχολικό έτος 2024-2025 στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2018 έως και 31-12-2018

*Όρια Σχολικής Περιφέρειας 5ου Δημοτικού Σχολείου Διδυμοτείχου

Το τμήμα της πόλης που περικλείεται από τις οδούς: Παρακαμπτήριος, Θυρέας, Λεωνίδου, 25ης Μαΐου και τα κτήρια των ΣΟΑ Σταθμού.

Επίσης, μαθητές/τριες από την περιοχή Πανόραμα και τους μαθητές από τα χωριά – οικισμούς Σιτοχωρίου, Ποιμενικού, Πυθίου, Ρηγίου και Σοφικού.

Αιτήσεις εγγραφής δύνανται να υποβάλλουν και γονείς που διαμένουν εκτός σχολικής περιφέρειας, εφόσον στο σχολείο φοιτούν ήδη αδέλφια του προς εγγραφή μαθητή.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

1. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή/τριας

2. Βιβλιάριο Υγείας μαθητή/τριας ή προσκόμιση άλλου στοιχείου που να αποδεικνύει την πραγματοποίηση όλων των απαραίτητων εμβολίων

3. Αποδεικτικό στοιχείο από όπου προκύπτει η διεύθυνση μόνιμης κατοικίας του/της μαθητή/τριας

4. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου

Οι εγγραφές μπορούν να πραγματοποιηθούν στο προαναφερόμενο χρονικό διάστημα, κατόπιν συνεννόησης με τη Δ/νση του Σχολείου στο τηλ. 2553020200, τις εργάσιμες ημέρες και ώρες.