EmojiΈνα καινούριο ταξίδι έχει ξεκινήσει η Γ΄τάξη του σχολείου μας με το ευρωπαικό πρόγραμμα eTwinning. 10 σχολεία από 6 διαφορετικές χώρες συνεργάζονται για να υλοποιήσουν όλοι μαζί διάφορες δραστηριότητες ώστε να ανακαλύψουμε κάθε πτυχή των Ολυμπιακών αγώνων και να παρακολουθήσουμε το ταξίδι τους στα χρόνια της ιστορίας. θα μιλήσουμε για τις ολυμπιακές αξίες, για τους παραολυμπιακούς αγώνες, θα δημιουργήσουμε κοινές ψηφιακές πλατφόρμες που θα συνεργαστούν όλοι οι μαθητές από τις διαφορετικές χώρες.
EmojiΧώρες συνεργασίας:Ελλάδα (1οΔ.Σ Φλώρινας,, 2οΔ.Σ Ορεστιάδας, 44ο Δ.Σ Πάτρας, 1οΔ.Σ Κιφησιάς)
                                      :Πολωνία
                                      :Σερβία
                                       Λιθουανία