Μαθήματα ανθρωπιάς από τις μαθήτριες και τους μαθητές της Α΄τάξης

καπ1 καπ2

Τη Δευτέρα 11-3-2024 οι μαθήτριες και οι μαθητές της Α΄τάξης είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν τον κ. Μήτσουλα Παναγιώτη, πρόεδρο και τον κ. Ελευθεριάδη Σωτήριο, γραμματέα  του Συλλόγου Παραπληγικών Αργολίδας και να τους προσφέρουν πλαστικά καπάκια στο πλαίσιο του μαθήματος της ανακύκλωσης. Ο πρόεδρος και ο γραμματέας συνομίλησαν με τα παιδιά και τα ενημέρωσαν πως δίνοντας τα καπάκια για ανακύκλωση θα μπορέσει ο Σύλλογος να αποκτήσει ένα αμαξίδιο. Επίσης, πέρασαν το μήνυμα ότι όλοι/όλες είμαστε ίσοι αλλά και διαφορετικοί και θα πρέπει να υπάρχει μεταξύ μας αλληλοσεβασμός. Στο τέλος ευχαρίστησαν τα παιδιά και τους εκπαιδευτικούς για τη βοήθεια που προσφέρουν στον Σύλλογό τους και τα παιδιά από τη μεριά τους υποσχέθηκαν πως με αμείωτο ενδιαφέρον θα συνεχίσουν να συλλέγουν καπάκια.