«Καλό Καλοκαίρι»

0 02 05 4b344e6bf83d56bd0bb4468e352cbdedbdde684b9293aa580f6e0bbb04da4bce 296e8142 1718440505

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Γράψτε σχόλιο

Έπαινος

Σε σύνολο 109 συμμετοχών το σχολείο μας έλαβε την 13η θέση

Έπαινος 55ο Δημ.Σχ.Πατρών

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Ετικέτες: | Γράψτε σχόλιο

Εκπροσώπηση σε Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Taekwondo

Εκπροσώπηση σε Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Taekwondo από μαθητή του σχολείου μας

Οι “μικροί” του Taekwondo στο Kim e Liù Italy Open 2024! (φωτo)

Κατηγορίες: Αθλητικές, Ανακοινώσεις | Ετικέτες: | Γράψτε σχόλιο

Τόμος έργων που βραβεύτηκαν στον διεθνή διαγωνισμό «Κύπρος, Ελλάδα, Ομογένεια: Εκπαιδευτικές γέφυρες…»

Οι μαθητές της Ε2 τάξης βραβεύτηκανστην κατηγορία ταινία τεκμηρίωσης  με τον τίτλο  «Γιατί» και έλαβαν το 1ο βραβείο, που αναφέρεται στη σελ.  20 του τόμου….

Τόμος έργων που Βραβεύτηκαν για το σχολικό έτος 2023-2024

βιβλίο1                          pdf                          123.πάμε

Κατηγορίες: Ε΄Τάξη | Ετικέτες: , | Γράψτε σχόλιο

Εργαστήρια Δεξιοτήτων_Σχολικό έτος 2023-2024_Α΄ τάξη

Κατηγορίες: Α΄Τάξη, Εργαστήρια Δεξιοτήτων | Ετικέτες: | Γράψτε σχόλιο

«Αναστολή λειτουργίας Σχολικών Μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Πατρών»

Έχοντας υπόψη τις κείμενες διατάξεις αποφασίστηκε  αναστολή λειτουργίας όλων των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Πατρέων, την Τετάρτη 12 Ιουνίου και την Πέμπτη 13 Ιουνίου, λόγω επικράτησης πολύ υψηλών θερμοκρασιών στην ευρύτερη περιοχή του Δήμου μας, σύμφωνα με τις προβλέψεις της Εθνικής Μετεωρολογικής Υπηρεσίας και με στόχο την προστασία των μαθητών και των εκπαιδευτικών από αυτές.

Η ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΠΑΙΔΕΙΑΣ & ΑΥΤΕΠΙΣΤΑΣΙΑΣ

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΣΙΜΟΥ

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Γράψτε σχόλιο

Μικροί Μηχανικοί

Την Πέμπτη 6 Ιουνίου 2024 οι μαθητές της Α΄ τάξης επισκέφθηκαν τις αίθουσες του STEM Education και παρακολούθησαν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα Junior Engineers

Κατηγορίες: Α΄Τάξη, Εργαστήρια Δεξιοτήτων | Ετικέτες: | Γράψτε σχόλιο

«Μα τι κάνουν οι μεγάλοι όλη μέρα;»

Εργαστήριο Δεξιοτήτων για τον Θεματικό κύκλο: Δημιουργώ & Καινοτομώ/Δημιουργική Σκέψη & Πρωτοβουλία-Γνωριμία με τα Επαγγέλματα

Τμήμα Γ΄2 Επιμέλεια Παρουσίασης: Παπαευθυμίου Ευαγγελία ,Εκπαιδευτικός ΠΕ70

Κατηγορίες: Γ΄Τάξη, Εργαστήρια Δεξιοτήτων | Ετικέτες: | Γράψτε σχόλιο

…γιατί η Γη είναι το σπίτι μας