ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΣΤΟ ΒΑΦΟΠΟΥΛΕΙΟ

Ανώνυμο σχέδιο 7

Την Πέμπτη στις 16 Μαΐου είχαμε την χαρά να παρουσιάσουμε τις δράσεις του προγράμματος “Κλικ στο ρεμπέτικο” των τριών συνεργαζόμενων δημοτικών σχολείων του 50ου, του 53ου και του 54ου στο Βαφοπούλειο Πνευματικό Κέντρο Θεσσαλονίκης, στα πλαίσια της διοργάνωσης του Περιφερειακού Δικτύου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης  “Κλικ, Προστάτευσέ το”.

Τα σχολεία μας συμμετέχουν και στην έκθεση φωτογραφίας που φιλοξενείται στον ίδιο χώρο. Οι  μαθητικές φωτογραφίες των σχολείων που συμμετέχουν στο πρόγραμμα θα εκτίθενται στον 5ο όροφο του Βαφοπουλείου Πνευματικού Κέντρου από 15 έως 31 Μαΐου 2024.

Τα εγκαίνια της έκθεσης θα πραγματοποιηθούν το απόγευμα της Παρασκευής 24 Μαΐου 2024, 19.00-20.30.

Η έκθεση είναι ανοιχτή στο κοινό κατά τις ώρες 9.00-14.00 και 17.00-21.00 τις καθημερινές.

Poster