Ωρολόγιο Πρόγραμμα- Κανονισμός Λειτουργίας

Το Ωρολόγιο Πρόγραμμα Λειτουργίας των Τμημάτων ορίζεται και εγκρίνεται κάθε χρόνο από τη Διεύθυνση ΠΕ Ανατολικής Αττικής. Φυσικά, εφαρμόζεται με ευελιξία στις ανάγκες που οι συνθήκες μπορεί να επιβάλλουν.

( προκειμένου να τα διαβάσετε μπορείτε να τα μεγενθύνετε με κλικ επάνω στο αρχείο κι έπειτα στο Χ επάνω δεξιά)

ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΛΑΣΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

IMG 20230201 084111

ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

IMG 20230201 084058

ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Ο Εσωτερικός Κανονισμός Λειτουργίας του σχολείου βασίζεται σε οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας, καταρτίζεται κάθε χρόνο από το Σύλλογο Διδασκόντων και από το Σχολικό Συμβούλιο και εγκρίνεται από τη Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου και τον Προϊστάμενο της Διεύθυνσης ΠΕ Ανατολικής Αττικής.

ΟΔΗΓΟΣ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ

Ένα χρήσιμο φυλλάδιο, όπου αποτυπώνονται οι βασικές αρχές λειτουργίας του Ολοήμερου  και η εκπαιδευτική φιλοσοφία που διέπει τη λειτουργία του.