Μοιάζουμε διαφορετικοί ,αλλά είμαστε ίδιοι !

Στα πλαίσια του κοινού μας προγράμματος <<Μοιάζουμε διαφορετικοί ,αλλά είμαστε ίδιοι ! >> το Ειδικό Νηπιαγωγείο Νέας Μάκρης επισκέφτηκε το σχολείο μας  την Τρίτη 27 Φεβρουαρίου. ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΖΩΗΣ.

ΤΟ ΔΩΡΟ ΤΟΥΣ:  33

ΤΟ ΔΩΡΟ ΜΑΣ: 34

ΘΑ ΞΑΝΑΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ !!

Η ΦΕΓΓΑΡΟΣΟΥΠΑ

Την Τετάρτη 15  Φεβρουαρίου υποδεχτήκαμε με μεγάλη χαρά στο σχολείο μας την ομάδα Κοκουμουκλό που μας παρουσίασε την παράσταση ¨Η ΦΕΓΓΑΡΟΣΟΥΠΑ¨.

28  29  30  31 Μια παράσταση που έδωσε στα παιδιά το ερέθισμα να σκεφτούν ότι η μοναδικότητα του καθενός ειναι ο πιο πολύτιμος θησαυρός !!!

ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΗΣ ΣΕΜΕΛΗΣ

Ευχαριστούμε πολύ την ομάδα <<ΜΙΚΡΕΣ ΣΒΟΥΡΕΣ >> που κατάφερε μέσα απο τη θεατρική παράσταση , την Τρίτη 23 Ιανουαρίου , 16  1719

να περάσει στους μαθητές μας μηνύματα σχετικά με τη δύναμη της φιλίας και της αφοσίωσης !!!

Καλή Χρονιά

Όλο το εκπαιδευτικό προσωπικό του 4ου Νηπιαγωγείου σας εύχεται καλή χρονιά και 2024 παιδικές ευχές !!

Την Τετάρτη 17 Ιανουαρίου 2024 μοιραστήκαν τυχαία τα κομμάτια της βασιλόπιτας (τα παιδιά διάλεξαν).

23 22  21

Στο 1ο τμήμα τα πράγματα ήταν εύκολα και βρέθηκε αμέσως νικητής  :

20

Στο 2ο τμήμα τα πράγματα ηταν πιο περίπλοκα ,γιατί υπήρχαν αρκετοί απόντες. Με υπομονή τελικά βρέθηκε ο νικητής .

18

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑ  !!