“★☆★ christmas ★☆★” από Puno3000 διατίθεται με άδεια χρήσης CC by-nc-nd-2.0

4ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ

Την Πέμπτη 7 Οκτωβρίου 2019 το κτίριο του 4ου Νηπιαγωγείου επισκέφτηκε και επιθεώρησε η Επιτροπή Καταλληλότητας, αποτελούμενη από τους: Στέφανο Καπέλλα Διευθυντή Δ/βάθμιας Εκπαίδευσης (Πρόεδρο), Αργύρη Λάσκο Αντιδήμαρχο Παιδείας, Ευαγγελία Μαχίνη από τη Διεύθυνση Υγιεινής της Περιφέρειας Αττικής, Δήμητρα Κασάπογλου από τη ΔΟΥ Παλλήνης, Ιωάννη Σακελλαρίου Μηχανικό της ΚΤΥΠ ΑΕ (μέλη), συνοδευόμενη από τον Δήμαρχο Μαραθώνος κ. Στέργιο Τσίρκα.

Την Τετάρτη 20 Νοεμβρίου 2019  χτύπησε το πρώτο σχολικό κουδούνι στην 5η Εξοχική Κατασκήνωση του Αγίου Ανδρέα, όπου κατασκευάστηκε το 4ο Νηπιαγωγείο Νέας Μάκρης του Δήμου Μαραθώνος.

Το νέο Νηπιαγωγείο ξεκίνησε τη λειτουργία του και έχει δυναμική 75 παιδιών , σ’ ένα ιδιαίτερα καλαίσθητο και ασφαλές κτίριο, σύγχρονων προδιαγραφών και σ’ ένα πανέμορφο φυσικό περιβάλλον δίπλα στη θάλασσα.

DSCN1379

Την σχολική χρονιά που διανύουμε (2021-2022) το 4ο Νηπιαγωγείο Νέας Μάκρης λειτουργεί με 3 πρωινά τμήματα και ένα ολοημέρου.
Υπάρχει και υποστηρίζεται η μεταφορά των μαθητών με σχολικό λεωφορείο.

Χάρτης και πλήρη στοιχεία του σχολείου

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός, αλλά μπορείτε να κάνετε trackbacks και pingbacks.