Little scientists 2022-2023

Mε μεγάλη μας χαρά και αυτή τη σχολική χρονιά ιδρύσαμε ένα έργο E-twinning με τίτλο :

”little scientists from experience to knowledge”

Το πρόγραμμα αυτό  υλοποιείται από τις εκπαιδευτικούς Κωνσταντοπούλου Ελισάβετ ,Μαίρη Μίλη και τους μαθητές των ολοήμερων τμημάτων .

Σε αυτό το ταξίδι  συνεργαζόμαστε με εκπαιδευτικούς  από την Ελλάδα, την Τουρκία, την Κροατία, τη Ρουμανία, την Πολωνία, το Αζερμπαϊτζάν, τη Σλοβενία, την Ιταλία  που όλοι μας έχουμε κοινούς στόχους …να  βοηθήσουμε τους μαθητές μας να αναπτύξουν σημαντικές δεξιότητες .

Οι μικροί επιστήμονες  θα αποκτήσουν γνώσεις   αναλαμβάνοντας πρωταγωνιστικό ρόλο στη διαδικασία της μάθησης  μέσα από την έρευνα , την παρατήρηση (observation) αλλά και μέσα από πολλές διασκεδαστικές εξειδικευμένες δραστηριότητες .

Όλες οι δράσεις του προγράμματός μας έχουν αναρτηθεί σε ψηφιακό πίνακα. Για να τις δείτε  πατήστε στην παρακάτω εικόνα

Μετάβαση στο padlet.com