Προσβασιμότητα σχολείου

• Βασικό υποχρεωτικό τμήμα : Τα παιδιά προσέρχονται στο νηπιαγωγείο στις 8:15π.μ ή στις 8:30π.μ. Η συστέγαση μας με το 4ο Δημοτικό Ιλίου επιβάλλει να ανοίγουμε δυο φορές την είσοδο από την οδό Πολυτέκνων 20. Τα παιδιά που είναι στην είσοδο παραλαμβάνονται από τις νηπιαγωγούς. Οι εκπαιδευτικοί και ο Διευθυντής του Δημοτικού δεν έχουν καμία ευθύνη στην προσέλευση των νηπίων/ προνηπίων. Τα παιδιά αποχωρούν στη μια η ώρα (13:00μ.μ.)  πάλι από την οδό Πολυτέκνων 20.
  •  Τηρούμε αυστηρά το ωράριο για την ασφάλεια όλων των μαθητών.
  • Ολοήμερο τμήμα: Όσα παιδιά παρακολουθούν το ολοήμερο τμήμα αποχωρούν στις 16:00μ.μ. από την οδό Πολυτέκνων 20.
  • Πρόωρη αποχώρηση δεν επιτρέπεται, εκτός εάν υπάρχει επείγουσα ανάγκη.  Σε κάθε περίπτωση πρόωρης αποχώρησης ο συνοδός του παιδιού υποχρεούται να συμπληρώσει υπεύθυνη δήλωση.