Προγράμματα ETwinning στο σχολείο μας: “Ευχές σε μαθητές σε όλον τον κόσμο”

Στο 4o Δημοτικό Σχολείο Ζωγράφου, στην Ελλάδα το σχολικό έτος 2021 – 2022 υλοποιούνται εκπαιδευτικά προγράμματα, στο πλαίσιο της διδασκαλίας των Εικαστικών μαθημάτων.

Στο πρόγραμμα eTwinning αφιερώνεται  το παρακάτω  βίντεο  με τίτλο “Ευχές για το Νέο έτος 2022”. Οι ευχές απευθύνονται  στους φίλους μας από τα Ελληνικά Σχολεία και από τα Σχολεία του εξωτερικού, που συμμετέχουν στο πρόγραμμα! Υπεύθυνη Εκπαιδευτικός Εικαστικός, αρχείο φωτογραφιών και δημιουργός του βίντεο: Θεοδώρα Χανδρινού.

During the school year 2021 – 2022 with my pupils of the 4th Primary School of Zografou, Greece we realize educational projects. In the framework of the eTwinning project we share our wishes for the New Year 2022, dedicated to our friends from the Greek Schools and the other countries! Supervisor Art Teacher, photos archive, video editor: Theodora Chandrinou.

Τα παιδιά από το 4ο Δημοτικό Σχολείο Ζωγράφου με την  καθηγήτρια Εικαστικών μαθημάτων Θεοδώρα Χανδρινού, συμμετέχουν  στο Ευρωπαϊκό πρόγραμμα eTwinning “Ocean and Antarctica” και είμαστε όλοι  ιδιαίτερα χαρούμενοι!! Στέλνουμε τις ευχές μας και μοιραζόμαστε τις εικαστικές μας δημιουργίες με τα παιδιά και τους Εκπαιδευτικούς από τα συνεργαζόμενα Σχολεία από τις άλλες χώρες! Σας ευχαριστούμε για την υπέροχη συνεργασία!!

( The pupils and the Art Teacher Theodora Chandrinou of the 4th Primary School of Zografou, Greece collaborate and enjoy the participation in the eTwinning project “Ocean and Antarctica” We share wishes and our Art creations among the project partners, pupils and Teachers from the other countries! Thank you for the great collaboration!!)

Περισσότερα για τα προγράμματα eTwinning μπορείτε να βρείτε:

1. Στο ιστολόγιο της κ. Χανδρινού και συγκεκριμένα: https://blogs.sch.gr/arteducate/2021/12/14/cre-tive-and-eco-friendly-christmas-season/
  2. Στον ιστότοπο του eTwinning και συγκεκριμένα στο: https://twinspace.etwinning.net/218314/home