Διάκριση 4ου Δημοτικού Σχολείου στο διαγωνισμό “Bravo Schools 2024”

«Bravo Schools 2024»

«Bravo 4ο Δημοτικό Σχολείο Τρίπολης!»

Άλλη μια διάκριση για το σχολείο μας και αυτή τη φορά από τους μικρούς μαθητές του Α1 και του Β2 τμήματος, οι οποίοι πήραν μέρος στον 7ο ετήσιο σχολικό διαγωνισμό «Bravo Schools 2024».

Το σχολείο μας βρίσκεται ανάμεσα στα 41 σχολεία που διακρίθηκαν πανελλαδικά και πήρε το ένα από τα τρία βραβεία που δόθηκαν για τον 14ο Παγκόσμιο Βιώσιμο Στόχο Ανάπτυξης με θέμα: «Η ζωή στο νερό», στοχεύοντας σε έναν καλύτερο κόσμο και σε ένα βιώσιμο μέλλον! Ένωσε τη φωνή του με μαθητές, εκπαιδευτικούς και σχολεία σε περισσότερες από 100 χώρες παγκοσμίως που συμμετέχουν στο πρόγραμμα.

Την εποπτεία της συμμετοχής των μικρών μαθητών στον διαγωνισμό είχαν οι εκπαιδευτικοί κ. Σοφού Όλγα ΠΕ70, κ. Χρονοπούλου Σταυρούλα ΠΕ70 και κ. Νάστος Βασίλειος ΠΕ08.

Ένα μεγάλο «ευχαριστώ» σε όλους αυτούς που με την ψήφο τους ενίσχυσαν τη συμμετοχή μας!

Με τη συμμετοχή αυτή, το σχολείο μας εντάσσεται στο Δίκτυο Σχολείων – Πρεσβευτών για τους παγκόσμιους στόχους βιώσιμης ανάπτυξης!

Δείτε το βίντεο της συμμετοχής μας στον ακόλουθο σύνδεσμο: