ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

Το σχολείο μας  κατά το σχολικό έτος 2021 – 2022 συμμετείχε στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ζωγραφικής,  που διοργάνωσε  το Υπουργείο Παιδείας, για τη συμπλήρωση 200 ετών από την Επανάσταση του 1821.

Το ομαδικό έργο με τίτλο: “Η ΜΝΗΜΗ” των μαθητών/τριών: Α. Ελένης, Γ. Αρτέμιδος, Γ. Αθανασίας, Κ. Ελένης, Λ. Χρυσούλας, Π. Γαλήνης, Π. Σοφιανού, Π. Νικολάου, Σ. Αφροδίτης, Σ. Παγώνας  της Έκτης (ΣΤ΄) τάξης του σχολείου μας σε συνεργασία με τον εκπαιδευτικό των Εικαστικών κ. Νάστο  Βασίλειο, επελέγη από την Επιτροπή Αξιολόγησης των έργων και θα βραβευθεί στην Ειδική Τελετή Βράβευσης η οποία θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 27 Νοεμβρίου 2021, στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών.

ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας για τη συμμετοχή και τη διάκρισή τους.

και

ο Σύλλογος Διδασκόντων