Αγιασμός διδακτικού έτους 2019-2020

Καλό φθινόπωρο! Καλή σχολική χρονιά να έχουμε!
Ο αγιασμός του σχολείου μας θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου στις 8.45.
Η προσέλευση μαθητών και γονέων θα γίνει από την είσοδο της οδού Αναγνωσταρά.
Δεν θα δοθούν βιβλία τη μέρα αυτή. Οι μαθητές θα αποχωρήσουν μετά το πέρας της τελετής.
Από την επόμενη μέρα, Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου, το σχολείο μας θα λειτουργήσει κανονικά.
Το πρόγραμμα ξεκινά από τις 7 (Τμήμα Πρόωρης Υποδοχής, όπου συμμετέχουν οι μαθητές που έχουν δηλώσει συμμετοχή στην Πρωινή Ζώνη του Ολοήμερου ), συνεχίζεται από τις 8.15 ως τις 13.15 (με όλους τους μαθητές του σχολείου) και ολοκληρώνεται στις 16.00 (με τους μαθητές που έχουν δηλώσει συμμετοχή στη Μεσημβρινή Ζώνη του Ολοήμερου).
Τα προαναφερόμενα θα εφαρμοστούν με την αίρεση μόνο της μη έγκαιρης κάλυψης όλων των κενών σε εκπαιδευτικούς στο σχολείο μας. Η ενημέρωση μας πάντως είναι ότι θα γίνουν έγκαιρα όλες οι τοποθετήσεις εκπαιδευτικών στα σχολεία που υπάρχουν κενά.