Παρέλαση 25ης Μαρτίου

parelasi 5

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 25-3-2024 οι μαθητές των τάξεων Δ’,Ε’ & Στ’, θα έρθουν στη Λεωφόρο Μαραθώνος στο σημείο έναρξης της παρέλασης (Market in) στις 11:00 π.μ.

Θα πρέπει να φορούν τα ρούχα της παρέλασης τα οποία είναι:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ: – άσπρο πουκάμισο – μπλε σκούρα φούστα – άσπρο καλσόν – μαύρα παπούτσια

ΑΓΟΡΙΑ: – άσπρο πουκάμισο – μπλε σκούρο παντελόνι -μαύρα παπούτσια

Επίσης, θα προμηθευτούν από τους εκπαιδευτικούς το φουλάρι, τη γραβάτα και την κονκάρδα του σχολείου, τα οποία θα επιστρέψουν στο τέλος της παρέλασης.

Η σημαιοφόρος και οι παραστάτες θα πρέπει να βρίσκονται στον Ιερό Ναό Αγίου Τρύφωνα Παλλήνης στις 10.00 π.μ.

Η παρέλαση θα ξεκινήσει στις 11:30 π.μ. κατά μήκος της Λεωφόρου Μαραθώνος. Μετά τη λήξη της οι γονείς θα παραλάβουν τους μαθητές από την πλατεία του Παλαιού Δημαρχείου, όπου θα βρίσκονται οι συνοδοί εκπαιδευτικοί του σχολείου μας κα Δήμητρα Μπροδήμα και κος Θοδωρής Μίγδος.