Συνέντευξη με τον συγγραφέα και εικονογράφο παιδικών βιβλίων, Νίκο Ανδρικόπουλο

Την Τετάρτη 19-1-2022 οι μαθητές του Γ1 είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν και να πάρουν συνέντευξη από έναν συγγραφέα και εικονογράφο παιδικών βιβλίων, τον κ. Νίκο Ανδρικόπουλο. Η δράση πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια του προγράμματος e-twinning σε συνεργασία με το Δ.Σ Ριζίων Έβρου και το 3ο Δ.Σ. Πετρούπολης Αττικής.

Ο κ. Ανδρικόπουλος διάβασε στους μαθητές το βιβλίο του «Δυο παπούτσια με καρότσι». Παράλληλα, προβάλλονταν η εικονογράφηση του βιβλίου που έχει γίνει από τον ίδιο.

Στη συνέχεια οι μαθητές έκαναν ερωτήσεις στον συγγραφέα σχετικά με το έργο και το επάγγελμά του.

Αφού ο κ. Ανδρικόπουλος απάντησε με προθυμία στις ερωτήσεις των μαθητών, στη συνέχεια έκανε και ίδιος ερωτήσεις.

Ήταν μια εμπειρία που την απολαύσαμε μαθητές και εκπαιδευτικοί!τίτλο IMG 6821β IMG 6813β IMG 6809