«Σταγόνα… ΕΓΩ / Ωκεανός… ΜΑΖΙ».

Σταγόνα… ΕΓΩ Ωκεανός… ΜΑΖΙ 2

Ενθουσιώδες χειροκρότημα απέσπασαν χθες στην Αίθουσα Σταύρος Νιάρχος Εθνικής Λυρικής Σκηνής οι μαθητές και οι μαθήτριες που παρουσίασαν την παράσταση «Σταγόνα… ΕΓΩ / Ωκεανός… ΜΑΖΙ».
Πρόκειται για το καλλιτεχνικό προϊόν που συνδημιούργησαν κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς 2022/23, υπό την καθοδήγηση του συνθέτη Αλέξανδρου Μούζα και της εξαιρετικής καλλιτεχνικής ομάδας του, στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού προγράμματος για σχολεία Πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης «3ο κουδούνι όπερα».
Θερμά συγχαρητήρια προς όλες και όλους!
Στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα συμμετείχαν τα σχολεία: 1ο Δημοτικό Σχολείο Ζεφυρίου, 8ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών, 56ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών, 2ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω «Νίκος Γκάτσος», 4ο Δημοτικό Σχολείο Ελληνικού, 11ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας, 2ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Σμύρνης, 6ο Δημοτικό Σχολείο Πύργου, Εκπαιδευτήρια Μπουγά Καλαμάτας, 2ο Δημοτικό Σχολείο Δράμας.
Φωτό: Βαλέρια Ισάεβα
Χορηγός εκπαιδευτικού προγράμματος: Τράπεζα Πειραιώς
Μέγας Δωρητής Εκπαιδευτικών & Κοινωνικών Δράσεων ΕΛΣ: Stavros Niarchos Foundation
Σταγόνα… ΕΓΩ Ωκεανός… ΜΑΖi3
Ευχαριστώ από καρδιά τους μαθητές του ΣΤ2 που με υπομονή , επιμονή και πολύ δουλειά συμμετείχαν στο πρόγραμμα και έκαναν περήφανους σχολείο, δασκάλους και γονείς. Ηταν μια μαγική βραδυά που θα μας μείνει αξέχαστη.

1 σχόλιο για το “«Σταγόνα… ΕΓΩ / Ωκεανός… ΜΑΖΙ».”