Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Παλιότερα θέματα διαγωνισμών Φυσικών Ε΄& ΣΤ΄δημοτικου ( β΄φάση)

20/4/1941: Ο στρατηγός Τσολάκογλου υπογράφει το πρωτόκολλο συνθηκολόγησης του ελληνικού στρατού με τις γερμανικές δυνάμεις εισβολής.

Μάρτιος 2019

Παλιότερα θέματα διαγωνισμών Φυσικών Ε΄& ΣΤ΄δημοτικου ( β΄φάση)

ΑΝΑΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ από  : ιστότοπο   microkosmos.uoa.gr για την εκπαίδευση στη φυσική

Παραθέτουμε παλιότερα θέματα της β΄φάσης του Διαγωνισμού Φυσικών, που μπορείτε να δείτε στους παρακάτω συνδέσμους:

Α. Θέματα και λύσεις β΄φάσης  του   διαγωνισμού  για την   Ε΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ (πατήστε πάνω στη χρονολογία)

Β. Θέματα και λύσεις β΄φάσης  του   διαγωνισμού  για την   ΣΤ ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ (πατήστε πάνω στη χρονολογία)