Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Ενδοσχολική Επιμόρφωση με θέμα: “Σύγχρονη φυσική – Τεχνολογία – Διάστημα: Δραστηριότητες αξιοποίησης του Εικονογραφημένου Λεξικού Φυσικής για το Σχολείο – ΕλεΦυΣ”

Φεβρουάριος 2024

Την Τρίτη 12 Δεκεμβρίου 2023 και ώρα 18:00 πραγματοποιήθηκε διαδικτυακά σεμινάριο με θέμα: “Σύγχρονη φυσική – Τεχνολογία – Διάστημα: Δραστηριότητες αξιοποίησης του Εικονογραφημένου Λεξικού Φυσικής για το Σχολείο – ΕλεΦυΣ”.

Εισηγητές του σεμιναρίου ήταν ο κ. Ιωάννης Λεύκος: ΕΔΙΠ – Τμήματος Εκπαιδευτικής & Κοινωνικής Πολιτικής Πανεπιστημίου Μακεδονίας και η κ. Μαρία Μητσιάκη: Επίκουρη Καθηγήτρια Τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας – ΔΠΘ.

Το σεμινάριο συνδιοργάνωσαν οι δ/ντές/τριες των παρακάτω δημοτικών σχολείων: 1ο Δ.Σ. Λαγκαδά, 2ο Δ.Σ. Λαγκαδά, 3ο Δ.Σ. Λαγκαδά, 7ο Δ.Σ. Νεάπολης, 4ο Δ.Σ. Ευόσμου, 7ο Δ.Σ. Κιλκίς, 4ο Δ.Σ. Ε. Κορδελιού, 6ο Δ.Σ. Λιβαδειάς, 1ο Δ.Σ. Ευκαρπίας, 3ο Δ.Σ. Ευκαρπίας και 4ο Δ.Σ. Ευκαρπίας.