Αρχική » Δραστηριότητες » ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ του σχολείου μας !!!

Δεκέμβριος 2022

ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ του σχολείου μας !!!

AUDLQi7k

Στις 13 Δεκεμβρίου ημέρα Τρίτη και ώρα 10:00 π.μ. επισκέφτηκε  το συναυλιζόμενο  1ο Δημοτικό  Σχολείο Ευκαρπίας  η Ολυμπιονίκης κυρία Βούλα Πατουλίδου, Αντιπεριφερειάρχης της Περιφερειακής ενότητας Θεσ/νίκης και Πρόεδρος του Οργανισμού Τουρισμού Θεσ/νίκης.

patoulidou
κα ΒΟΥΛΑ ΠΑΤΟΥΛΙΔΟΥ

Σκοπός της επίσκεψής της ήταν;

• να μιλήσει στους μαθητές/τριές  για τη Διαφορετικότητα μέσα από τον αθλητισμό, καθώς και
  • να βραβεύσει τον Παγκόσμιο Πρωταθλητή Κυρσανίδη Δημήτριο με το Μετάλλιο του Μοναδικού Αγώνα Δρόμου Μνημείων στον κόσμο που διοργανώνει κάθε χρόνο στη Θεσ/νίκη ο Πολιτιστικός Σύλλογος «Ίαμος»

.AP 1TEK8ESND1W11 news 1482x635

• Παρούσα ήταν η προϊσταμένη ΠΕ Δυτ. Θεσ/νίκης κα Μπούτσκου Ευαγγελία.

RdfTnE

• Επίσης βραβεύτηκε  και η Παραολυμπιονίκης συνάδελφός μας -δασκάλα παράλληλης στήριξης  του σχολείου μας – κα  Αντωνιάδου Χρυσούλα για τη συνεισφορά της στον χώρο της εκπαίδευσης.
ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ

κυρσανιδης

Μαθητές κι εκπαιδευτικοί του 4ου Δημοτικού Σχολείου Ευκαρπίας παρακολούθησαν με πολλή χαρά -μαζί με τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς του 1ου ΔΣ Ευκαρπίας- την όμορφη τελετή της βράβευσης του  κ. Κυρσανίδη και της εκπαιδευτικού του σχολείου μας κας Αντωνιάδου Χρυσούλας !!!