ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΓΟΝΕΩΝ ΕΠΙ ΤΗ ΛΗΞΕΙ ΤΟΥ Β΄ ΤΡΙΜΗΝΟΥ
Επί τη λήξει του Β΄ τριμήνου (11/12/2021 εως 10/3/2022)
- και σε συνέχεια της με αρ. πρωτ. Φ7/151476/Δ1/23-11-2021 (Β΄ 5439) Υπουργικής Απόφασης (ΥΑ) καθώς και σύμφωνα με όσα ορίζονται στην παρ. 6 του άρθρου 2 του ΠΔ 79/2017 (Α΄ 109)
- σχετικά με τη βαθμολογία του Β’ τριμήνου του σχολικού έτους 2021-22 των μαθητών των δημοτικών σχολείων, σας κάνουμε γνωστά τα παρακάτω:
α) οι μαθητές των Α1,Α2 και Β΄ τάξεων δεν θα πάρουν βαθμούς αλλά οι γονείς τους θα ενημερωθούν από τις υπεύθυνες δασκάλες των τάξεων αυτών(περιγραφική αξιολόγηση).
β) οι μαθητές και οι μαθήτριες των τάξεων Γ1,Γ2,Δ,Ε,ΣΤ1,ΣΤ2 θα πάρουν τους ελέγχους τους- του Β΄ τριμήνου – ηλεκτρονικά, με μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ( e mail) το οποίο θα αποσταλεί στους γονείς / κηδεμόνες την Παρασκευή 18 /3/2022.
γ) το πρόγραμμα ενημέρωσης των γονέων που αποφάσισε ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας και που αφορά στον τρόπο ενημέρωσης των γονέων / κηδεμόνων των μαθητών/τριών του σχολείου μας σχετικά με τη σχολική τους επίδοση κατά το τρίμηνο αυτό, έχει ως εξής:
Σας θυμίζουμε το τηλέφωνο του σχολείου μας : 2310-808518 και ισχύει για ενημέρωση από όλους τους εκπαιδευτικούς του σχολείου που διδάσκουν σ΄ αυτό. Θα σταλούν μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στους γονείς ανά τάξη με περισσότερες πληροφορίες. Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.