Αρχική » Δραστηριότητες » ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ

14/8/1974: Εκδηλώνεται στην Κύπρο ο δεύτερος «Αττίλας», με την προώθηση των τουρκικών δυνάμεων στη σημερινή γραμμή αντιπαράθεσης, μετά τον «τορπιλισμό» από τους Τούρκους των ειρηνευτικών συνομιλιών της Γενεύης. Σε ένδειξη διαμαρτυρίας, η Ελλάδα αποσύρει τις δυνάμεις της από το στρατιωτικό σκέλος του ΝΑΤΟ.

Φεβρουάριος 2013

ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ

Τη Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου, μετά τη λήξη των μαθημάτων, θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο σεμινάριο από ειδικό προσωπικό του ΕΚΑΒ.
Το σεμινάριο θα παρακολουθήσουν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου.
Σκοπός του σεμιναρίου είναι να ενημερωθούν οι εκπαιδευτικοί σε θέματα παροχής πρώτων βοηθειών και αντιμετώπισης έκτακτων καταστάσεων που αφορούν την υγεία των μαθητών.

Καραλή Δέσποινα