Σας παρουσιάζουμε εικόνες από το χριστουγεννιάτικο παζάρι μας , που έγινε στο χώρο του σχολείου μας. Όλα τα είδη μας φτάχτηκαν από τους μαθητές και τις μαθήτριές μας . Ευχαριστούμε πολύ το σύλλογο γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας για την πολύτιμη βοήθειά του!
Δείτε το παρακάτω βιντεάκι , για να πάρετε μια γεύση από Ιταλία .Στην πόλη Σαρόννο, κοντά στο Μιλάνο , έλαβε χώρα η πρώτη παιδαγωγική συνάντηση των ομάδων του προγράμματος Comenius, στο σχολείο “Τζιάννι Ροντάρι”.
Θα χαρούμε πολύ να σας δούμε στο χριστουγεννιάτικο παζάρι μας , που θα γίνει την Τρίτη 18 Δεκεμβρίου 2012 , στο σχολείο μας !
Ελάτε να δείτε -κι αν θέλετε να αγοράσετε – τα όμορφα στολίδια, τους σελιδοδείκτες , τα ημερολόγια και τα τόσα άλλα υπέροχα χειροτεχνήματατων των μαθητών και των μαθητριών μας !
H εξέγερση του Πολυτεχνείου το 1973 ήταν μια μαζική διαδήλωση λαϊκής αντίθεσης στο καθεστώς της χούντας των Συνταγματαρχών. Η εξέγερση ξεκίνησε στις 14 Νοεμβρίου 1973 , κλιμακώθηκε σχεδόν σε αντιχουντική επανάσταση και έληξε με αιματοχυσία το πρωί της17ης Νοεμβρίου , μετά από μια σειρά γεγονότων που ξεκίνησαν με την είσοδο αρμάτων μάχης στον χώρο του Πολυτεχνείου.
Δείτε πώς γιορτάστηκε στο σχολείο μας η 17η Νοέμβρη :
Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία στη σελίδα μας. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε τη σελίδα, θα υποθέσουμε πως είστε ικανοποιημένοι με αυτό.ΕντάξειΔιαβάστε περισσότερα